Transylvanian Institute of Neuroscience | TINS


Personal (alfabetic)


Harald Bârzan, cercetător doctorand

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: barzan@tins.ro


Andrei Ciuparu, cercetător masterand

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: ciuparu@tins.ro


Dr. Ing. Adriana Dăbâcan, cercetător postdoctoral

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: dabacan@tins.ro


Dr. Maria M. Ercsey-Ravasz, vicepreședintele TINS / cercetător principal

Laboratorul de Știința Rețelelor

Email: ercsey-ravasz@tins.ro


Cecile Gal, cercetător doctorand (Marie Curie, cotutelă cu Birkbeck College Londra)

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: cecile.gal.14@alumni.ucl.ac.uk


Ing. Medorian Gheorghiu, cercetător doctorand

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: gheorghiu@tins.ro


Dr. Ing. Horea Greblă, cercetător senior

Laboratorul de Inteligență Computațională Aplicată

Email: grebla@tins.ro


Ana Maria Ichim, cercetător doctorand

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

anamaria.ichim@studenti.unimi.it


Dr. Ing. Ovidiu F. Jurjuț, cercetător senior (afiliat)

Pagina web personală

Email: jurjut@tins.ro


Dr. Ing. Vasile V. Moca, vicepreședintele TINS / cercetător senior

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: moca@tins.ro


Dr. Botond Molnár, cercetător postdoctoral

Laboratorul de Știința Rețelelor

Email: molnar@tins.ro


Dr. Ing. Raul C. Mureșan, președintele TINS / cercetător principal

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: muresan@tins.ro


Dr. Ing. Nicolae C. Pampu, cercetător senior

Laboratorul de Inteligență Computațională Aplicată

Email: pampu@tins.ro


Cristina Pelea, studentă internship (UMF)

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: pelea@tins.ro


Dr. Cătălin V. Rusu, cercetător principal

Laboratorul de Inteligență Computațională Aplicată

Email: rusu@tins.ro


Dr. Ioana Țincaș, cercetător senior (afiliat)

Laboratorul de Neuroștiințe Experimentale și Teoretice

Email: tincas@tins.ro